Aktuality
O oddílu
Kontakty
Plán akcí
Letní tábor
Kronika
Fotogalerie
Ke stažení
Vzkazovník
Výroční ohně


Vážení přátelé turistiky a tábornictví!

Vítejte na oficiálních stránkách našeho turistického oddílu mládeže. Zde naleznete všechny aktuální informace o naší činnosti, určené jak stávajícím členům a jejich rodičům, tak nováčkům a zájemcům o členství.

Každý týden se setkáváme na schuzkách v klubovně na Jilemnického náměstí 908/5, Ostrava-Poruba (sraz je vždy v parku na lavičce před vchodem). Jezdíme spolu na výpravy, víkendovky a hlavně na tábory. To znamená, že jsme parta kamarádu, co toho spolu už hodně zažila a těšíme se, co nás dohromady ještě čeká. Rádi ale poznáváme nové lidi a jsme otevřeni všem nováčkům, co by to s námi chtěli zkusit.

Příjemně strávený čas s našimi stránkami přeje

vedení Sedmičky

Aktuality     Poidat aktualitu

26.9.2019 Pusa


DiskGolf 24.9.2019


Protože bylo krásně, tak jsme si na družinovce vzali talíře a vyrazili na DiskGolfové hřiště k Bytostavu, kde jsme zvládli dvě hry. Matěj uhrál 38 bodů, Valča uhrála 88 bodů, Klokan uhrála 38 bodů, Poník uhrála 37 bodů a Verča - Veverka uhrála 39 bodů. Počasí bylo super, tak jsme si to krásně užili.Na družinovce byli: Pusa, Verča, Vali, Klokan, Poník a Matěj

Fotky z družinovky najdete zde

Bylo to super …

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
23.9.2019 Pusa


Bohumín 22.9.2019
Na první výpravu v novém školním roce jsme vyrazily vlakem do Bohumína. Jelikož jsme tady už byly loni, tak jsme si naplánovaly naše tradiční aktivity a nejdříve vyrazily do Hobby parku na Mauglího stezku, zoo a dopravní hřiště, pak jsme vyrazily na adventure minigolf a náš sportovní den jsme zakončily v aquaparku.

Jelikož jsme byli v Bohumíně už ráno, tak jsme si užily hobby park s cca deseti lidma, odpoledne když jsme se vracely z bazénu, tak už byl park plný dětí a rodin a na všechny atrakce se muselo dlouho čekat, nebo se na ně nedalo vůbec dostat. To stejné bylo na Golfu, kde krásně svítilo sluníčko a my si užily všech 18 jamek jen ve třech, takže jsme za hodinu stihly zahrát dvě hry, což bylo super. Po golfu jsme si daly oběd, Lucka si dala tortillu a Valča si dala pizzu Hawaj. Když jsme šly k bazénu, tak jsme si ještě střihly návštěvu Infocentra ve věži, kde jsme si vyjely výtahem nahoru na vyhlídku a dolu seběhly po 159 schodech a pak už hurá na bazén. Jelikož venku bylo nádherně, tak i tady jsme byly skoro samy a mohly jsme řádit na tobogánu, ve venkovním bazénu, kde nám krásně svítilo sluníčko a na skokanských můstcích, kde jsme trénovaly skoky do vody.

Na zpáteční cestě jsme se ještě stavily do Hobby parku, ale už nás to nebalilo jako ráno, jelikož tam bylo spoustu lidí. Pak už jsme se vydaly na vlak a hurá do Ostravy.Na výpravu jely: Pusa, Vali a Lucka

Další fotky najdete zde

Bylo to super …

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
17.9.2019 Pusa


Světluška 10.9.2019
Na první družinovce se z nás stali dobrovolníci ve sbírce pro Světlušku Nadačního fondu českého rozhlasu, která probíhala v týdnu od 9.-13.září 2019. Takže jsme se vydali do ulic Poruby a pokusili jsme se výtěžkem z prodeje dárkových předmětů podpořit tuhle akci. Mezi dárkovými předměty byli poprvé také ponožky se svítícím lemem nebo originální hrací karty, kartáček na zuby, náramek s lohem Světlušky, píšťalka, prupiska a button.
Lucka:
Mám z toho dobrý pocit, že jsme pomohli nevidomým lidem. Potěšilo mě, že většina lidí něco koupila a tím přispěli na sbírku. Bavilo mě oslovovat lidi a pomáhat tímto způsobem.
Maruška:
Bylo to super, lidi byli hodní a ochotní, byl velký zájem o magnetky a tykadla.
Poník:
Nejdřív jsem se bála oslovovat lidi ,ale pak jsem sesbírala trochu odvahy a zeptala jsem se jedné paní, „Nechtěla byste přispět na Světlušky?“ Buď řekli:“ Ano“, nebo „NE“. Byla jsem hodně ráda, že pomáháme slepým. Prodávali jsme kartáčky, ponožky, píšťalky, průpisky a někdy dostali i odznak, nebo nálepku. Rozdávala jsem s Pusou a Luckou a Maruška, Valča a Francin byli spolu.
Francin:
Bylo pro mě velkým překvapením, jaký k tomu měli lidé přístup čekal jsem, že skoro nikdo nepřispěje, ale byl jsem mile překvapen z cca 200 lidi tak 5 odmítlo a někteří si nás dokonce sami volali, že chtějí přispět.

Na oddílovce byli: Pusa, Francin, Vali, Poník, Lucka a Maruška

Další fotky najdete zde

Všem děkuji za pomoc a aktivní přístup

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
16.9.2019 Pusa


Oddílovka promítání fotek z Letního tábora 3.9.2019
Prázdniny jsou za námi a tak jsme se sešli v klubovně, abychom zavzpomínali, jaký byl letošní tábor – Hvězdné války. Na začátku jsme si udělali slavnostní nástup a ještě jsme dostali od Pusy důkazy a ceny z tábora, jelikož Poník a Klokan nás opustili o den dříve, takže nebyly na závěrečném nástupu, nedaly si nic ze slavnostního rautu ani dortu a nezazpívali si s námi u táboráku. Všichni jsme si donesli nějaké dobrůtky a nápoje a usedli na gauč v hlavní místnosti, abychom dobře viděli na plátno, které jsme si připravili a promítání.
Bylo to super vidět, co všechno jsme zažili, vidět ty co s námi byli jen na táboře – Lukas a Edgar a ty co nedorazili – Matěj.


Na oddílovce byli: Pusa, Francin, Michal, Verča, Harley, Vali, Poník, Klokan, Lucka a Maruška

Další fotky najdete zde

Všem děkuji za super akce a už se těšíme na další ro k s Vámi

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
26.6.2019 Pusa


Náš tábor začne za - tak se můžete těšit.

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
26.6.2019 Pusa


Závěrečná oddílovka koupaliště 25.6.2019
Už je to tady, začínají prázdniny a tak nám končí oddílový rok. Takže jsme sečetly všechny body, co jsme nasbírali za rok a těšili se na ceny a hodnocení celého roku 2018-2019. Oslavu a vyhodnocení jsme si naplánovali na Letní koupaliště v Porubě. Sešly jsme se na smyčce a vyrazily tramvají na koupaliště, jelikož bylo fakt vedro, tak jsme se nejdříve osvěžily a pak už Pusa přešla k vyhodnocení a k předávání odměn. Jak to dopadlo, si můžete přečíst ve fotkách a můžete se taky podívat, jak jsme si užívaly. Puse bohužel došla baterka ve foťáku, takže naše dovádění v dětském brouzdališti už neuvidíte. Koupily jsme si cukrovou vatu a na večeři si hladovci daly langoš. V sedm hodin jsme už byly opět na smyčce, rozloučily jsme se a už se těšíme na letní tábor.


Na oddílovce byli: Pusa, Vali, Poník, Klokan a Lucka

Další fotky najdete zde

Všem děkuji za super akce a už se těšíme na tábor

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
7.6.2019 Pusa


Diskgolf 4.6.2019
Na oddílovce jsme konečně vyrazili na hřiště DiskGofu v Porubě, zatím nám nikdy nepřálo počasí, ale o to víc nám přálo dneska. Bylo cca 30°C a všude sluníčko. Po vydatných deštích vyrostla tráva až po kolena. Potom co jsem od klubovny dorazili k hřišti, tak jsem si všichni udělali tabulku do které jsme si zapisovali počet hodů do košů. Hřiště má celkem devět košů. Jelikož jsme první hru zvládli v dobrém čase, tak jsem si odpočinuli ve stínu a vyrazili na druhé kolo. Výsledky jsme si zapsali a Pusa vyhlásila vítěze s nejnižším počtem hodů- byl to Matěj s 35 hody.


Na oddílovce byli: Pusa, Maruška, Vali, Poník, Klokan, Matěj a Lucka

Další fotky najdete zde

Všem děkuji za super akce a už se těším na další

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
21.5.2019 Pusa


Kuželna SAREZA 14.5.2019
Družinovku jsme si šli užít na Kuželnu v Porubě, jelikož venku pršelo, tak to byla dobrá volba. Většina z nás kuželky ještě nehrála, tak jsme se těšili, jak nám to půjde. Začátky jsou vždycky těžké, ale všichni jsme se s tím poprali a už se těšíme na příště, kde zužitkujeme znalosti z dnešní družinovky .


Na družinovce byli: Francin, Pusa, Maruška, Adri, Klokan, Poník, Vali, Lucka, Matěj a Kuba

Další fotky najdete zde

Všem děkujeme, super akce a už se těšíme na další

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
29.4.2019 Pusa


Výprava Uherské Hradiště 26.-28.4.2019
Pátek:
Odjezd vlakem z Ostravy do Kunovic s přestupem ve Starém městě, proběhl v pohodě. Ze zastávky jsme šli pěšky cca 1 km k naší chalupě, kde jsme přes víkend bydleli. Ubytovali jsme se, prošli si okolí chalupy, vyzkoušeli všechny dětské hřiště a po večeři jsme šli spát.

Sobota:
V sobotu ráno jsme vstali a po jogo – rozcvičce jsme posnídali a nachystali svačinky na celodenní výlet do KOVOZOO v Uherském hradišti, kde nás čekal Den země. Na celý víkend hlásili, že se má ochladit a že má pršet, takže jsme se řádně oblékli a vzali si pláštěnky, které jsme naštěstí vůbec nepoužili. Když jsme jeli vlakem do Kunovic, tak jsme si všimli, že na nádraží v UH stál Legiovlak, takže jsme se nejdříve vydali k němu na prohlídku, abychom zjistili, co dělali legionáři a jak žili na cestách. Pak už jsme pokračovali do KOVOZOO, s menší zastávkou u strejdy a tety od Francina a Marušky, abychom zjistili, jestli nemají nějaký zbytečný elektroodpad, abychom měli slevu na vstupném. Jelikož každý kdo donese starý elektrospotřebič, tak měl slevu na vstupném kde Dni země. My jsme měli starý mixer, rychlovarnou konvici, toustovač, tavnou pistoli, rádio, část baterky a ohřívač na vodu. Po odevzdání a zaplacení vstupného jsme už měli celý areál KOVOZOO pro zábavu. Různě jsme se pohybovali mezi stánky s jídlem, exponáty a soutěžemi. Vše si můžete prohlédnout na fotkách. Večer nás čekali Čiperkové a skupina Tabák. Pak už jsme vyrazili opět k chalupě. V batozích jsme měli plno cen, dobrůtek a různých reklamních předmětů.

Neděle:
Ráno začalo budíčkem. Po snídani jsme opět vyrazili do okolí chalupy, zahráli pár her a těšili se na Francinův oběd. Po obědě nám ještě zůstal čas na odpolední klid, po něm jsme už balili a uklízeli chalupu. Napsali zápis do kroniky a vyrazili na vlak. Jelikož jsme ve strém městě měli hodinu času, tak se konečně dočkal i Francin a zašli jsme s ním na Motokáry, kde si 10 minut zajezdil – včera nebyl čas a byli velké fronty, tak mu to nevyšlo. Pak už jsme se pomalu vrátili na nádraží a čekali na náš vlak do Ostravy, kde nás už netrpělivě za deště čekali rodiče.

Na výpravě byli: Francin, Pusa, Maruška, Adri, Klokan, Vali, Lucka.

Další fotky najdete zde

Všem děkujeme, super akce i počasí.

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
17.4.2019 Pusa


Velikonoční družinovka 16.4.2019
Předvelikonoční družinovku jsme se rozhodli vyrobit si nějaké vajíčka a zajíčky, abychom si vyzdobili klubovnu. Francin nám vytiskl šablony zajíčků a vajíček, které jsme si obkreslili na tvrdý papír a ozdobili, jak se nám líbí. Maruška donesla vyřezávatka do papírů, takže jsme si mohli vyříznout různé tvary, které jsme si pak nalepili na vajíčka aby nám vznikli krásné kraslice. Práce nám šla od ruky, takže jsme vyrobili spoustu ozdob na břízu, kterou jsme si zavěsili nad stůl a tu jsme pak ozdobili kraslicemi a zajíčky.Díky všem kdo se dobře bavili při výrobě vajíček a zajíčků.

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
12.4.2019 Pusa


Bodování DUBEN 2019

V sekci „ KE STAŽENÍ “ najdete aktuální bodování.

Soubor s body najdete tady

Body budeme průběžně doplňovat

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
27.3.2019 Pusa, Míša


Výprava do Stříbrných Hor 22.-24.3.2019
Pátek:
Odjezd z Ostravy a příjezd auty do Stříbrných hor.

Sobota:
V sobotu ráno jsme vstali a po jogo – rozcvičce jsme posnídali a nachystali svačinky na celodenní výlet do Rýmařova. Francin naplánoval trasu, takže jsme vyrazili po cestě k vysílači a pak sešli dolů do města. Hned první zastávka byla u Edrovického rybníka, kde mají pro děti dětské hřiště a pro dospělé posilovací stroje, vše jsme vyzkoušeli a jelikož se nám ozval Míša, že už je na autobusáku, tak jsme se mu vydali naproti na náměstí v Rýmyřově. Po cestě jsme ještě navštívili venkovní bouldrovou stěnu. Na náměstí, jsme se všichni mrkli do I-čka a domluvili se, že navštívíme Muzeum. V Muzeu byla expozice od středověku do teď Rýmařova a okolí a výstava tkalcovství. Po prohlídce muzea a náměstí jsme se opět po dětských hřištích vydali směrem ke Stříbrným horám. Trasu jsme si zkrátili, takže od vysílače jsme šli už podle GPS směrem ke Stříbrným Horám a naší chaloupce. V chaloupce nás už čekal oběd – bramborový guláš a večer jsme opět hráli – bang, UNO a další deskové nebo karetní hry.

Neděle:
Ráno začalo budíčkem. Jen co jsme se dostali z pyžama, jsme se začali hrnout na snídani. Po posilnění a ranní hygieně jsme se vrhli na první program dne. Tím byla výroba brýlí. Ano brýlí. Zabralo nám to více času, než jsme očekávali, ale stálo to za to, a všichni jsme se se svými bláznivými brýlemi fotili. Po zábavě nás čekala trocha práce. Z dřevníku jsme nanosili do chaty dřevo, které jsme spálili a nasekali třísky. Po práci přišla odměna v podobě oběda, který nám Pusa s láskou uvařila. A jak už to bývá, po obědě byl odpolední klid, v kterém jsme si náramně odpočinuli. Po jeho skončení jsme se začali balit a uklízet chatu. Po skončení těchto činností, jsme se dali na odjezd. Cesta trvala skoro hodinu a půl, ale uběhla velmi rychle, protože jsme její většinu prospali. V Ostravě jsme se pak probudili, a rozprchli se za svými rodiči.


Další fotky najdete zde

Všem děkujeme, super akce i počasí.

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
27.3.2019 Pusa


Výprava na Vysokou 9.3.2019V sobotu jsme měli v plánu výpravu na Vysokou, bohužel nakonec kvůli předpovědi špatného počasí a nemocí nikdo nechtěl jet, tak jsem tuto výpravu podnikla sama. Vyrazila jsem autem na Třeštík, ale jelikož hlásili déšť a silný vítr, tak jsme zvolila tu nejkratší trasu. Na parkovišti to bylo ještě v pohodě, nasadila jsem návleky, jelikož na sjezdovce se ještě jezdilo, tak jsem čekala dost sněhu i v lese. Trasa byla jasná, pop červené stále nahorů až na vrchol. Po cestě jsem se bořila po kolena do sněhu, občas pršelo, občas sněžilo, všude byla spousta popadaných stromů, takže jsem trochu kličkovala lesem, ať si usnadním trasu. Na vrcholu už sněžilo jako v zimě. Udělala jsem pár snímků a vyrazila dolů, kde byla ještě odbočka k prameni Vsetínské Bečvy, jelikož tam už někdo šel, tak jsem šla po jeho stopách, bylo to dost z kopce, takže to potom obrátil, jelikož bylo fakt dost sněhu, takže jsme tam taky nešla. Na zpáteční cestě jsme potkala, jednu turistku se psem, jinak se na vrchol ten den nikdo nevydal.


Další fotky najdete zde

Snad se nás příště sejde víc….

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
28.3.2019 Adélka - Poník


Výprava na Javorový 24.2.2019Na výpravu jsme jeli jen já a Francin. Skoro na konci mě už bolely nohy, ale zvládla jsem to. Na chatě Javorový jsme si dali oběd, já jsem měla borůvkové knedlíky, Francin měl kulajdu. Z vrcholu jsme si cestu zkracovali. Měla jsem úplně špinavé rukavice od bahna a děravé kalhoty. Po cestě zpátky jsme jeli na lopatách, ale některými místy to moc nešlo. Bolel nás z toho zadek, ale užili jsme si krásnou výpravu a plno srandy. Jak jsme jeli vlakem do Svinova, byli jsme rádi, že už jsme v teple. Nakonec všechno dopadlo dobře.

Dorazili pouze Francin a Poník


Další fotky najdete zde

Děkujeme všem za účast.

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
18.3.2019 Pusa


Jarní prázdniny - Zimní tábor Zlaté Hory 3.-10.2.2019Letošní zimní tábor jsme se opět rozhodli strávit ve Zlatých Horách na skautské Dřevěnce a vyzkoušet lyžování na sjezdovce Příčná, kde mají čtyřsedačkovou lanovku. Jelikož ne všichni jsou lyžaři, tak jsme se rozdělili na dvě skupiny – lyžaři a chodci. Lyžaři pod vedením Pusy – Majda, Honzík, Míša, Maruška K., Maryška, Valča, Šimon, Kiki, Marek a David trávili celé dny na sjezdovce a chodci pod vedením Míši – Patrik, Lucka a Adrianka poznávali okolí Zlatých Hor.
Ráno jsme se rozhýbali na rozcvičce, kuchyň připravila jídlo pro všechny + svačinky na celý den a vyráželi jsme z chalupy na sjezdovku nebo na procházku. Večer nás čekala teplá večeře a spousta her v chalupě.
Odpočinkový den jsme strávili na bazéně v České Vsi.
Počasí nám vyšlo perfektně. Když jsme v neděli přijížděli do Zlatých hor, tak nebylo nikde po sněhu ani památky, ale ráno jsme se vzbudili do pohádkové zimy. Takže jsme celý týden mohli řádit na sjezdovce a chodci mohli na lopatách a pytlích řádit s námi. Letos jsme na sjezdovce uspořádali „ Slalom zvířátek“. Kdy se zvířátka vydaly na lopatách do branek a nejrychlejší si vysloužili diplom a medaili.
Během týden jsme si vyrobili ozdobu z šátky na hry, třpitivý sliz a pokusili se vyrobit JOJO, bojovali jsme v turnaji Piškvorek. Dva večery jsme strávili v kině u Coco a Raubíř Ralf. Poslední večer jsme si zahráli bowling.
Na táboře byli: Pusa, Francin, Míša, Valča, Lucka, Maryška, Šimon, Kiki, Marek, David a z jiných oddílů Patrik, Majda a Honzík, Maruška a Míša.

Další fotky najdete zde

Děkujeme všem za účast a super týden

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
18.3.2019 Pusa


36. Uzlařská regata

V sobotu jsem se jako tradičně, vydali na již 36. ročník uzlařské regaty pořádané RADAMOKEM v CVČ na Ostrčilové ulici. Po náročných trénincích na družinovkách a oddílovce jsme porovnali síly ve vázání uzlů s ostatními ostravskými i mimoostravskými oddíly.

Regata probíhá ve dvou kolech, v prvním se rozcvičíme a v druhém se snažíme zlepšit naš čas. Letos se do finále nedostal nikdo, ale i tak holky v kategorii Plavčíci dívky obsadily krásné 11. a 23. místo. Míša byl v kategorii Mořští vlci na 20. místě a Pusa v kategorií Mořských vlčic obsadila 13. místo.

Dorazili Pusa, Míša Maruška, Lucka a Ruda.
Další fotky najdete zde

Děkujeme všem za účast.

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
25.1.2019 Pusa

51. ročník zimního srazu oddílů na Ostravici u srubu TJ Baník Ostrava

.
Opět jsme se vydali na tradiční zimní výpravu na Ostravici konané 12. ledna 2019. Vyrazili jsme vlakem na Ostravici a pak už po známé cestě až ke srubu, kde nás už čekaly další oddíly a spousta her. Oproti loňsku bylo spoustu sněhu, zima nebyla až tak veliká, takže jsme si užívali zimu a spoustu her. Oddíly si připravili: Dort, Střelba na balon, Ferrari na ostro, Chyť si svého divočáka, Rozšířená realita, Lentilky v zimě, Boj o imunitu, Lýkožrout, Slalom, Práče, Vlajky.
Všichni jsem dostali účastnický list, nálepku novoroční čtyřlístek a Maruška s Valčou získaly důkaz za 1. místo ve Vlajkách a na 3. místě skončila Klokan ve Slalomu .
Na výpravě byly Pusa, Francin, Maruška a taťkou, Valča, Poník a Klokan.

Další fotky najdete zde

Děkujeme všem za účast.

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
21.12.2018 Vedení Sedmičky

NovorečenkaPF, slangově péefko – zkratka francouzského Pour féliciter – „pro poblahopřání“

Jaro, léto, podzim, zima
se Sedmičkou je vždy prima.
Přírodu tu milují,
Proti škůdcům bojují.

Všem přejeme krásný rok 2019

17.12.2018 Pusa

Vánoční výprava


Letos jsme se opět vydali do Zlatých Hor, abychom spolu oslavili vánoční čas a užili si sníh na horách. Vyrazili jsme v pátek autobusem, jen Pusa, jelikož vezla překvapení, jela autem. Po příjezdu na chalupu jsme si zatopili, zabydleli, dali si něco na jídlo, a aby se nám dobře usínalo, tak nám Pusa pustila Raubíře Ralfa. Potom už jsme šli spát a těšili se na sobotu.
Sobotní ráno začalo budíčkem. Po něm jsme posnídali a Míša šel do obchodu pro věci potřebné k přípravě na bramborového salátu a rizota. My už jsme začali péct vánoční cukroví – linecké. Po upečení jsme ještě počkali na Toma, Poníka a Klokana. Potom co přijeli, jsme se pustili do výroby ozdob na stromeček. Nejdříve jsme ozdobili moduritový HOŘEC – znak Tomíků a potom jsme ozdobili žárovku. Dali jsme si rychlý oběd a šli ven zdobit stromeček, aby ježíšek věděl kde nám m dát dárečky. Dospěláci zůstali v chalupě, aby připravili slavnostní tabuli, a my s Pusou jsme vyrazili na sjezdovku užít si sníh. Na ní už jeli naplno sněžné děla a rolba se připravovala na lyžařskou sezonu. Zpátky jsme se stavili do parku, kde mají super cvičící věci a zvoneček, který splní každé přání  Potom, co jsme dorazili zpět do chalupy, se začaly snažit řízky a kdo neměl nic na práci, tak si hrál různé hry.
Ke slavnostní tabuli jsme si oblékli kroj, hned po nástupu jsme zjistili, že pro jednu z nás se chystá velká věc. Lucka splnila nováčkovskou zkoušku, takže dostala oddílový šátek a domovenky a stala se právoplatnou členkou oddílu. Pak už jsme usedli ke slavnostní tabuli a za zvuku vánočních koled z gramofonu jsme si pochutnali na bramborovém salátu, který připravili Míša a Tom a na kuřecím řízku. Potom jsme se všichni oblékli a šli se podívat, jestli nám nechal ježíšek něco pod stromečkem. Super něco tam bylo  V chalupě jsme si pak vše společně rozbalili a podělkovali ježíškovi za novou hru do oddílu DAWAK. Aby se nám dobře usínalo, tak jsme si pustili Dobu ledovou – mamutí vánoce a když už jsme leželi, tak nám vyprávěl Hurvínek jak to bylo, když u nich nešla elektřina a jak si užili Černou hodinku.
Ráno jsme si dali postelovou jóga rozcvičku pod vedením Kiki a celý den vedla Kiki, takže jsme nikam nespěchali  Posnídali jsem dojídali cukroví ze včerejška, balili věci, umývali nádobí, vysávali a venku jsme odstrojili stromeček. Nacvičili jsme PF 2019 a udělali fotku pro všechny. Pak už jsme v chalupě hráli novou hru DAWAK a po obědě jsme vyrazili na autobus abychom doma mohli vyprávět, co jsme všechno zažili a ukázali vše co jsme vyrobili nebo dostali od ježíška 
Další fotky najdete zde

Děkujeme všem za účast.

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
5.12.2018 Pusa

Mikulášská oddílovka

Oddílovku jsme začli slavnostním nástupem a vyhodnocením bodování za měsíc listopad. První tři dostali důkazy. Potom už se oddílovka nesla v Mikulášském duchu. Všichni si vybrali perník ve tvaru mikuláše, čerta a anděla a polevou si je ozdobili dle vlastní fantazie nebo předlohy. Všem se moc povedli. Pak jsme se přestrojili za čerty a anděla a doufali, že příjde mikuláš, ale bohužel, musíme si na něho ještě jeden den počkat. Takže jsme si čekání skrátili hrami a těšili se domů. Na oddílovce byli Pusa, Maruška, Amálka, Valča, Adélka, Ivanka, Matěj, Kája a Eliška a ke konci nás navštívil Komár
Další fotky najdete zde

Děkujeme všem za účast.

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
5.12.2018 Pusa

20. turnaj v ringu

Jako každý rok jsme se zúčastnili turnaje v ringu, konal se v CVČ na Ostrčilové ulici v Ostravě. Sraz jsme si dali u klubovny, vzali si oddílové trička a ringa a vyrazili na tramvaj. Po tom co jsme dorazili, tak jsme se zaregistrovali do turnajů – mladší ho měli dopoledne a udělali jsme dvě dvojice – Valča a Maruška K. - Lucka a Klokan, holky byly bezkonkurenčně nejmladší dvojice, ale i tak krásně bojovali proti výrazně starším soupeřům. Odpoledne byli turnaje dvojic nad 18 let – to jsme měli jednu mužskou dvojici – Michal a Tomík. Ani jedna dvojice neskončila na bedně, ale to nám vůbec nevadilo, jelikož šlo o to zahrát si a užít si super den v tělocvičně. Jelikož venku začalo sněžit a foukal studený vítr, tak jsme byli rádi, že jsme v teple.

Na turnaji byli Pusa, Michal, Tomáš, Valča, Klokan, Lucka a Maruška K.
Další fotky najdete zde

Děkujeme všem za účast.

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
15.11.2018 Míša


Kusalíno 9.-11.11.2018


Pátek, vše začalo srazem na Svinovském nádraží, kde nás bylo bohužel o pár lidí méně, než se čekalo. Po troše logistických problémů, kdy jsme nakonec nechali jedno ze dvou aut v Ostravě a vyrazili na cestu směr Vsetín. Cesta byl plná nástrah, jako policejní zátarasy, uzavírky, dopravních nehod a prázdné benzínové nádrže. Když už jsme konečně dorazili kousek za Vsetín, odkud jsme měli jít pěšky, tak jsme posvačili, ať toho do kopce nemusíme nést tolik. Trasa na Kusalíno nebyla nikterak dlouhá, ale za to bylo poměrně prudká a kvůli absenci cesty, nebo spíše toho, že jsme jí ve tmě nenašli i dosti neschůdná. Asi hodinu nám to zabralo, ale k chatě jsme nakonec došli všichni v pořádku. Zatopili jsme si v kamnech, vybalili si věci a zjistili že obě studánky vyschly. Než jsme se vrhli na kutě, tak jsme si zahráli karetní hry.

Sobota, začala pro Francina a Michala dříve než pro ostatní. Z důvodů vyschlých studánek v okolí naší chaloupky, si museli přivstat - šest hodin a vzít prázdné barely na vodu a dojít s nimi k nedaleké salaši, kde nám místní naplnily barely vodou. S plnými barely se v době kdy už vstávali i ostatní dobelhali k naší chaloupce, a šel se vařit čaj. Po vydatné snídani, kterou připravil Francin – vaječina - a sbalení jsme se vydali na výlet na Vsacký Cáb. Přidala se k nám majda, která dorazila j jejich blízké chaloupky. Pak už jsme se všichni vydali po naučné stezce T. Baťy na Vsacký Cáb, kde nás čekala turistická chata, na které jsme hodovali. Dali jsme si oběd a neodolali jsme místním dortíkům. Následně někteří z nás blbli na průlezkách a jiní zase pouštěli draka. Cesta zpět po žluté turistické značce uběhla cobydup. Poté už jsme jen odpočívali a hráli hry u stolu.

Neděle, po budíčku jsme posnídali, a pooomalu jsme se balili a začali uvádět chalupu do původního stavu. V průběhu toho si Lucie splnila úkol z nováčkovské zkoušky a to "zapálit oheň a udržovat jej alespoň po dobu 5ti minut". Ostatní mezi tím nosili dřevo z lesa do dřevníku u chalupy. Když jsme byli se vším hotovi, následoval sestup k autu a následná cesta do Ostravy. Nutno dodat, že cesta zpátky už byla oproti cestě tam, bezproblémová.
Na výpravu vyrazili: Maruška s Luckou a z vedení Pusa, Francin a Míša.

Další fotky najdete zde

Děkujeme všem za účast.

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
8.11.2018 Pusa

39. Výroční oheň
Opět jsme oslavili další rok trvání našeho turistického oddílu, letos ve složení Tomáš, Míša, Komár, Pusa, Francin, Maruška, Matěj a Lucka. Akce byla otevřená i pro rodiče, takže s námi byla i mamka od Lucky a taťka od Marušky.


Děkujeme všem za účast a budeme se těšit na další super rok ve vaší společnosti.

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
30.10.2018 Pusa


Drakiáda 20.10.2018

Jako již tradičně jsme se vydali na Drakiádu do Výškovic za Shopping park společně s oddílem TOM Hogan. Počasí nám moc nepřálo a ani v deset, kdy už začala soutěž draků se vítr neumoudřil a nezačal pořádně foukat. I přes nepřízeň počasí (větru) se nás sešlo hodně a všechny draky jsme dostali do vzduchu. Odborná porota ve složení Klíště, Francin a Maminka hodnotila – stavbu, vzhled, jméno a let draka.
Všichni jsme předvedli své draky, dostali je do vzduchu a zadováděli si na louce. Na konec jsme šli všichni až na druhou stranu louky a společně jsme všichni běželi ke Klíštěti, která natočila video letu draků. Po slavnostním nástupu, kdy ti nejlepší, dostali ceny, jsme ještě chvíli zůstali na louce a pak jsme se všichni rozprchli k domovům. Za náš oddíl vyhrála druhé místo Maruška v kategorii 6-11let s drakem Květinkou a v druhé místo získala i Pusa s Drakem Mrakem .
Na výpravu přišli: Maruška s Valčou a z vedení Pusa, Francin.

Další fotky najdete zde


Moc děkujeme všem za účast a doufáme, že příště se nás sejde více…

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
12.10.2018 Pusa


Výprava na Prašivou 7.10.2018

Výpravu jsme zahájili nástupem do autobusu na ÚANu v Ostravě. Během cesty na Morávku si někteří povídali a jiní dospávali. Vystoupili jsme na zastávce Morávka – Lipový. Po pohodové cestě autobusem nás hned za začátku čekal nejprudší a nejdelší kopec celé výpravy – po žluté, který jsme přes občasné kňourání všichni úspěšně zdolali. Když už jsme se dostali na hřeben pohoří, stala se z výšlapu příjemná procházka po červené. Na Ropičce jsme se lehce občerstvili u turistické chaty a dále pokračovali na Prašivou, kam to bylo ještě dalších 6 km, které utekly jako voda.
Pusa jela až na zastávku Morávka přehrada a v rámci akce 32 Beskydských vrcholů a vyrazila na Slavíč ( 1055 ) pak krosem do údolí a výstup na Smrčinu (1015) odsud už pohodová trasa přes Ropici (1083) a Velký Lipový (999) odtud jsme seběhla na Morávku. Zrovna jel bus, takže jsme se rozhodla dojet pod Prašivou a vyrazit za zbytkem výpravy.
Po výstupu na Prašivou jsem si odpočinula, dala oběd a čaj, prohlídli jsme si místní kostel a vyrazili na autobus. Po cestě jsme kecali a v pohodičce jsme šli. Skoro u zastávky jsme viděli na hlavní cestě bus, došlo nám, že je to ten náš, takže jsme všichni začali sprintovat ať ho stihneme, naštěstí nám to vyšlo a cesta domů už byla v pohodě. Někdo spal, někdo dojídal zásoby na celý den, takže cesta na ÚAN uběhla jako voda.
Na výpravu přišli: Klokan a Poník a z vedení Pusa, Míša a Verča.

Další fotky najdete zde


Moc děkujeme všem za účast a doufáme, že příště se nás sejde více…

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
12.10.2018 Pusa


69. sraz oddílů zabývajících se tábořením, turistikou a pobytem v přírodě 22.-23.9.2018

Letos se 69. sraz oddílů zabývajících se tábořením a turistikou – po starému sraz ABC nekonal na Býtovském mlýně ale na táborové louce oddílu Zálesák ve Zbyslavicích. Jelikož v sobotu jsme jeli jen tři, tak jsme vyrazili autem. Auto jsme nechali u kostela a dolů na louku jsme si odnesli všechny věci, které jsme potřebovali – stan, pilu, sekeru, poleno a batohy s věcmi. Našli jsme si místo na náš stan a tam jsme se utábořili. Pak jsme šli do lesa nasbírat dřevo na oheň.
Po slavnostním nástupu jsme se převlékli do sportovního. Matěj se přidal k družstvu K.T.O., aby nás mohl reprezentovat v boji o Štít vítězů v pětiboji. Letos se bojovalo ve – štafetě, přepalování provázku, přírodovědě, všestrannosti a v běhu v žebříku. Soutěžilo se v kategoriích Hoši, Dívky a veteráni. Kromě hlavní soutěže pětiboje, měl každý oddíl svojí soutěž. My jsme si pro všechny připravili hod polenem. Celé sobotní odpoledne všichni trávili plněním soutěží. Večer byl slavnostní táborák, kde se soutěžilo o nejlepší scénku a písničku.
Nedělní ráno bylo v duchu úklidu a TOM Čmoudík si pro nás připravil LAGORI CUP, který se musel kvůli špatnému počasí na jaře zrušit. Takže Valča i Matěj si užívali hry a my s Míšou jsme sbalili stan a věci a odnášeli je nahoru ke kostelu do Olbramic. Ve 12:00 byl slavnostní nástup k ukončení srazu, kde se všichni dozvěděli výsledky a vítězi si odnesli Štít. Na nástupu se stáhla státní vlajka a oddíly se rozešli k balení nebo dohrání Lagori cupu. My jsme čekali až do konce turnaje. Po turnaji byl opět nástup a vyhodnocení Lagori cupu a vítězi si opět odnesli štít. Potom už jsme se všichni odebrali ke svým domovům.
Na výpravu přišli: Valča, Matěj a Pusa, v sobotu dorazil na chvílí Francin s Maruškou, Kiki a Míša.

Další fotky najdete zde


Moc děkujeme všem za účast a doufáme, že příště se nás sejde více…

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
17.9.2018 Pusa


Trefa 16.9.2018 na střelnici Skalka u Ostravy

Letos jsme se poprvé zúčastnili akce pořádané RADAMOKEM – Trefa. Jelikož to bylo na střelnici kousek od Poruby, tak jsme na trefu šli ze smyčky v Porubě pěšky. Akce byla zahájena nástupem a vysvětlením všech deseti stanovišť, každý dostal kartičku, kde mu zapisovali výsledky. Soutěžilo se v hodu šipkami na terč, kopání fotbalového balonu na branku, hod tenisáku lakrosovu pálkou do branky, hod granátem na cíl, hod ringem na tyč, discogolf na branku, hod tenisákem do tlamy, střelba vzduchovkou na biatlonový terč, střelba malorážkou krátkou a střelba malorážkou.
Po nástupu jsme se rozprchli na stanoviště plnit úkoly, všem nám to šlo docela rychle, takže ve dvanáct hodin jsme už měli všichni zvládnuté všechny disciplíny. Dali jsme si grilovaný párek, chleba a čepovanou malinovku. Než bylo vyhlášení, tak jsme se zašli podívat na blízkou sjezdovku Skalka, kde se děcka vyřídili na nafukovacích hradech, ve dvě hodiny jsme se vrátili zpět na Střelnici a čekali na vyhlášení.
Na závěrečném slavnostním nástupu jsme se dozvěděli, jak kdo dopadl ve svých kategoriích do 10 let, do 15 let, do 26 a nad 26 let. První tři v kategorií dostali medaili, diplom a věcné ceny. Celkový vítěz pak dostal ještě pohár. Udělali jsme si společné foto a všichni se rozprchli ke svým domovům
My jsme nakonec vyzkoušeli dopravu zdarma – takže jsme jeli ze Skalky na Smyčku, kde už na všechny čekali rodiče. I když jsme nic nevyhráli, tak jsme si užili super akci a už víme, co budeme přes rok trénovat, ať jsme lepší než letos
Na výpravu přišli: Maruška, Valča, Ivanka, Poník, Matěj a z vedení Pusa, Tom, Míša a Francin.

Další fotky najdete zde


Moc děkujeme všem za účast a už se těšíme na další ročník …

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
12.9.2018 Pusa


První oddílovka ve školním roce 2018/2019 - 11.9.2018

První oddílovku po prázdninách jsme měli v naší nové klubovně na Jilemnického náměstí 908/5. Klubovnu máme v pronájmu od Městského úřadu v Porubě. Klubovna je v obecním domě. Prohlídli jsme si klubovnu, popovídali o tom, kde jsme byli o prázdninách a vyrazili do okolních dvorů klubovny, abychom věděli, jak to tam vypadá a kde budeme hrát nějaké hry, když nám to počasí dovolí. Hlavní místnost už je hotová, teď ještě uděláme pořádek v místnosti pro děti a ty si ji pak vyzdobí podle sebe, aby se tam cítili dobře. Všichni dostali letáčky pro paní učitelky, abychom nalákali další nováčky do oddílu.Na oddílovku přišli: Maruška, Valča, Ivanka, Naty, Sabča, Lucka, Poník a z vedení Pusa, Komár, Míša a Francin.

Všem děkujeme všem za účast a těšíme se na celý rok

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
10.9.2018 Pusa


Nátěr střechy Vršovice 7.9.- 9.9.2018

Letos jsme byli na letním táboře u asociační chalupy ve Vršovicích, již při domluvě jsme se zavázali dát střeše nový nátěr, takže to přišlo hned první zářijový víkend, kdy jsme se ve složení: Tom, Francin, Komár, Míša, Pusa a Lenka vydali na tábořiště a zvelebovali chaloupku.
V sobotu ráno jsme se vzbudili do deště, ale cca v 10 přestalo, ale i přesto jsme museli počkat, až uschne střecha, pak už to začalo. Instalovali jsme žebříky, lana a chopili se špachtlí, kartáčů a začli čistit střechu. To se ukázalo jako nejnáročnější akce. Jelikož jsme měli pouze dva žebříky, tak na střeše nemohlo být víc lidí než dva, tak jsme zavolali do Ov ať nám dovezou další žebřík, což nakonec dost urychlilo práci. Tom měl elektrický kartáč, který nám hodně pomohl, jen docházeli baterky, takže jsme využili sousedy z blízké chalupy a chodili nabíjet baterie tam. Večer nás opustil Komár a Francin, ale běhen dne dorazil Míša, takže se síly opět vyrovnaly. První den jsem končili s očištěnou přední stranou a natřenou čtvrtinou střechy a všemi okapy.
V neděli ráno jsme si přivstali, jelikož jsme věděli, že práce je ještě dost, ale opět si s námi pohrála příroda, takže jsme čekali do cca 10 než uschla střecha a mohli jsme pokračovat v nátěru a škrábaní. Škrábaní nám zabíralo dost času, jelikož v chalupě není elektřina a vše jsme tedy dělali ručně. Střecha je dost strmá a vysoká, takže bez jištění to moc nešlo. Lenka zjistila, že toto ji nedělá vůbec dobře a jala se toho nám dělat helfta zespoda. Ještě, že jsme ji tam měli, jelikož nám připravila oběd, my jsme si dali jídlo, na chvíli si odpočinuli a opět vyběhli na střechu, takže v šest večer byla přední část střechy natřená a z druhé strany byla polovina oškrábaná a kousek nad dřevníkem získal nový nátěr.
Další fotky najdete zde


Majitel nás pochválil za kvalitně odvedenou práci.

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
10.9.2018 Pusa

Náš turistický oddíl stále příjmá nováčky
Pokud je to 6-99 let rád poznáš dobrou partu skvělých lidí se kterými budeš hrát různé hry, jezdit o víkendech na hory a poznávat nová místa, tak za námi přijď
každé útery v 16:30 -18:00
do naší klubovny na Jilemnického náměstí 908/5 v Ostravě-Porubě
budeme se na tebe těšit

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
10.9.2018 Pusa
Oddílový příspěvek 2018/2019 je 600 kč, platbu příjmáme na oddílový účet - 2000860149/2010 - v předmětu uveďte „Oddílový příspěvek - jméno člena“. Je možnost zaplatit příspěvek na 2x ročně po 300 kč.
V částce je registrace do A-TOM (Asociace turistických oddílů mládeže) a KČT ( Klub českých turistů ) a nájem klubovny.
Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
11.9.2018 Pusa
Od začátku školního roku probíhají oddílovky a družinovky každé útery v čase od 16:30 do 18 hodin. V případě neúčasti se prosím omluvte příslušnému vedoucímu, ten je uvedený v plánu akcí – omluvit se dá telefonicky, nebo přes web stránky.

S SEBOU NA DRUŽINOVKU (ODDÍLOVKU)?
• Z = zápisník – velikost A5 – ideálně A6
• T= Tužka nebo propisku
• Š= šátek (bavlněný čtyřcípý čtverec o hraně asi 50cm, požívá se při hrách hlavně na zavázání očí)
• V= vázačka (je provaz nejlépe právě 2 metry dlouhý, o průměru 5-7mm, používá se nejčastěji k vázání uzlů)
• Přezůvky (je možno nechávat v klubovně)
Je žádoucí, aby nováček všechny tyto věci nosil již od prvních družinovky, neboť jejich absence má za následek narušení program. Každý nováček by si sebou, jak na schůzky, tak na výpravy, měl nosit také tzv. nováčkovskou zkoušku, aby mu byly případné splněné body podepsány.

PROGRAM ODDÍLOVEK:
Oddílovku vede vedoucí oddílu, je vždy první útery v měsíci. Na úvodním nástupu zhodnotí minulý měsíc – akce, bodování, děti dostanou důkazy za 1.-3. místa a řekne se program na další měsíc. Pak oddílovka pokračuje hrami, závěrečným nástupem s oddílovým pokřikem.

PROGRAM DRUŽINOVEK:
Družinovky probíhají pod vedením dalších členů oddílu – program stanoví vedoucí – hry v klubovně, při hezkém počasí venku. Na družinovkách se děti učí věci potřebné pro oddílovou činnost – uzly, morseovku, šifry, kolektivní i samostatné hry, prohlubujeme jejich znalosti o přírodě a soužítí člověka s přírodou.
Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
8.8.2018 Vedení


Letní tábor Zlatá horečka 21.7.- 4.8.2018

Letošní čtrnácti denní tábor jsme strávili na základně TOM ve Vršovicích, kde jsme si postavili vlastní stany.
Celý tábor byl ve jménu Zlaté horečky na Klondayku. Dvě družiny – Černé zlato a Zlatky navštívili tyto města a místa na Klondyke – Sitka, Jeneau, Dyea, Lake Lebarge, Klondyke Gold Fields, Dawson city, FT. Cudathy, Circle city, Bonanza a St. Michael, kde mezi sebou soutěžili v různých disciplínách – kde získávali zlato a dolary, putovali po okolí vlakem, účastnili se jarmarku, sbírali zlato z hladiny vody, rýžovali zlato v potoce, vařili zlatonosné plody, dobývali zlato v klaimech.
Dále jsme se v rámci tábora vydali do Hradce nad Moravicí a vyrazili jsme na Buzuluk – kde první prapor došel na štěrkovnu v Dolním Benešově a druhý prapor je došel o den později. Tam jsme si užili v parném létě jízdy na lodích a čachtání ve vodě.
Všech dvacet účastníku bylo spokojených a už se těší na další rok.Další fotky najdete zde


Už se na Vás všechny těšíme v září

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
8.8.2018 Pusa


Zlatá horečka 21.7.- 4.8.2018

Prázdniny už jsou v plném proudu a naše přípravy na letní tábor taky. Všechno můžete sledovat v naší složce na rajčeti.

Stále máme dvě volné místa na celé dva týdny, takže pokud máte zájem poslat Vaše dítě s námi, neváhejte a dítě přihlaste.

Podrobnější info najdete v sekci „Ke stažení“ a „Letní tábor“

Pokud s námi pojedeš, tak zažiješ: spoustu her a bojovek. Potkáš nové kamarády. Dobrodružství. Zábava. Koupání a sport. Sranda od rána do večera a dny strávené uprostřed krásné přírody.Další fotky najdete zde


Už se na Vás všechny těšíme

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
9.7.2018 Pusa


Závěrečná oddílovka 26.6.2018

Poslední oddílovku před prázdninami a letním táborem jsme si chtěli užít na koupališti jako loni, ale bohužel počasí nám nepřálo, tak jsme se vydali na krytý bazén do Poruby. Ve vestibulu proběhl slavnostní nástup v kroji a vyhlášení celoročního bodování. Všichni dostali důkazy a první tři dostali památeční ceny – zápisníky a sportovní výbavu dle vlastního výběru. Pak už jsme zamířili do vod bazénu užít si s kámoši poslední předprázdninovou akci.Na oddílovku přišli: Poník, Ivanka, Markétka, Lucka, Kája, Eliška, Pusa, Francin, Michal

Všem děkujeme všem za účast a celoroční snažení

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
19.6.2018 Pusa


Stříbrné hory 15.-17.6.2018

Vyrazili jsme poznávat další Asociační chalupy - tentokrát ve Stříbrných horách. Plán byl jasný, nastoupit na vlak dojet do Rýmařova a dojít do Stříbrných hor. Jenže v pátek jsme se na nádraží dozvěděli o havárii na trati a to, že autobusy nás dovezou do Háje ve Slezsku a dále vlakem. Bohužel do busu – byli pouze dva – jsme se nedostali, tak jsme se auty přemístili do Háje a nastoupili na vlak, abych v Opavě zjistili, že další vlak do Rýmařova jede v 4:15 ráno, tak jsme se opět přemístili do Háje, počkali na druhé auto a vyrazili do Stříbrných hor auty. Ve 21:00 jsme tam byli a usměvavý pán správce nás ubytoval.
V sobotu ráno jsme vyrazili na celodenní výlet k Rešovským vodopádům. Cesta byla v pohodě. U vodopádů jsme smočili nohy, jelikož bylo nádherné počasí. Našli jsme si přístřešek kde jsme si uvařili oběd – párek s chlebem a po odpoledním klidu v potoce jsme vyrazili na zpátek. Na zpáteční cestě jsme se okoupali v lomu ve Tvordkově a pak už jsme vyrazili domů. Na chalupě jsme si uvařili večeři – guláš a věnovali se zábavě. Vyrobili jsme si pytlíky na Z+T+V+Š. Pak už jsme si jen hráli venku hoňku a učili se prstovou abecedu a vevnitř vypukla bitva BANG.
V neděli ráno jsme věděli, že už se blíží odjezd, tak jsme si sbalili věci a před obědem jsme vyrazili k Čertovu kamenu. Po dopolední procházce jsme si uvařili polévky nebo snědli rohlíky, uklidili chalupu, dobalili věci a vyrazili ke Slezské Hartě – Nová pláň, kde jsme opět smočili těla, zablbli ve vodě, učili se házet žabky a pak už hurá domů k mamimkám a tatínkům.Další fotky najdete zde

Na výpravu jeli: Pusa, Valča, Ivanka, Poník, Matěj a Markétka.

Všem děkujeme všem za účast

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
24.5.2018 Pusa


Družinovka 22.5.2018

V rámci plnění Nováčkovské zkoušky jsme si vyrobili krásné trička, které budeme nosit na oddílové akce.
Další fotky najdete zde
Všem děkujeme všem za účast

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
28.3.2018 Pusa


Hořcová výzva

Rozhodli jsme se zapojit do hořcové výzvy a plnit úkoly
Další informace o hře najdete zde

Všem děkujeme všem za účast

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
27.3.2018 Pusa


Bazén Bohumín 25.3.2018

Nedělní odpoledne jsme se rozhodli strávit v Aquaparku v Bohumíně. Z Ostravy jsme tam jeli společně vlakem. Jelikož přes týden nebylo počasí nic moc, tak jsme zrušili návštěvu Mauglího stezky a Hobby parku. Jenže počasí nás přesvědčilo a tak jsme šli i tam. Na cestě k bazénu, jsme se zastavili v parku a užili si plno atrakcí, protáhli těla a vyrazili si užívat vody.
V aquaparku jsme si užívali tobogánu, relaxačního bazénu, plavali i ve venkovním a relaxovali ve wirpoolu. Dvě hodiny utekly jako voda, ale to už se všichni těšili na jídlo, takže po bazéně, jsme seděli ve vestibulu a pojídali vše, co nám maminky nachystaly.
Po jídle jsme opět vyrazili do Hobby parku, kde už bylo pěkně přelidněno, ale i tak jsme si užívali místních atrakcí. Ve čtyři jsme se vydali na nádraží, odkud jsme jeli zpátky do Ostravy.

Dorazili: Francin, Pusa, Maruška, Ruda, Verča, Andrejka, Matěj a Markétka.


Další fotky najdete zde

Všem děkujeme všem za účast

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
27.3.2018 Pusa

Zimní tábor Zlaté Hory 10.-17.3.2018Letošní zimní tábor jsme se rozhodli strávit ve Zlatých Horách na skautské Dřevěnce a vyzkoušet lyžování na sjezdovce Příčná, kde mají čtyřsedačkovou lanovku. Jelikož ne všichni jsou lyžaři, tak jsme se rozdělili na dvě skupiny – lyžaři a chodci. Lyžaři pod vedením Pusy – Majda, Honzík, Míša, Maruška K. a Valča trávili celé dny na sjezdovce a chodci pod vedením Komára – Lukáš, Marek, David, Lucka a Maruška poznávali okolí Zlatých Hor.
Ráno jsme se rozhýbali na rozcvičce, kuchyň připravila jídlo pro všechny + svačinky na celý den a vyráželi jsme z chalupy na sjezdovku nebo na procházku. Večer nás čekala teplá večeře a spousta her v chalupě.
Odpočinkový den jsme strávili na bazéně v České vsi.
Počasí nám celkem vyšlo, i když dva dny pršelo, ale to nás neodradilo ani od lyžování ani od procházky na závěr týdne začlo sněžit, takže jsme si v pátek a sobotu užili i nový prachový sníh.
Během týden jsme si vyrobili ozdobu z CD a sněhuláky z PET víček. Bojovali v turnaji Piškvorek a Pexesa, lovili PET víčka a zdolali slalom, za který první tři dostali medaile a sladké odměny. Dva večery jsme strávili v kině u Lichožroutů a Konečně doma. Poslední večer jsme si zahráli bowling.
Na táboře byli: Pusa, Komár, Kiki, Tomáš, Valča, Lucka, Maruška a z nečlenů oddílu Lukáš, Majda a Honzík, Maruška a Míša, Marek a David.

Další fotky najdete zde

Děkujeme všem za účast a super týden

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
26.2.2018 Pusa

10.ročník Člověče, nezlob se!

V sobotu 24.2.2018 jsme se zúčastnili 10. ročníku turnaje O pohár F-M v Člověče, nezlob se. Sešli jsme se v počtu jedna dospělá a pět dětí na ÚANu v 8:20 a vyrazili autobusem do SVČ v F-M. Tam jsme si dali svačinku, prohlídli si klubovnu oddílu KAM, který turnaj pořádal. Potom nám stručně vysvětlili pravidla, abychom hráli všichni stejně a začal turnaj. Celkem nás bylo 24, hrálo se bez rozdílu věku - všichni se všemi – rozděloval nás počítač. Hra trvala cca 45 min a hráli jsme 5 her. Všem se nám celkem dařilo, ale nakonec nejlepší ze všech byla Valča, druhé místo obsadila Pusa a na třetím místě byla Barča. Akce se zúčastnili: Pusa, Valča, Poník, Ivanka, Lucka a Matěj.Další fotky najdete zde

Děkujeme všem za účast a reprezentaci oddílu

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
20.2.2018 Komár

30. Zimní táborový oheň

V sobotu 17.2.2018 jsme se zúčastnili výročního 30. zimního táborového ohně na Čvachtalce poblíž Krásného pole. Sraz jsme měli na Smyčce v 7:25 – dorazili Komár, Lukáš a Míša. Když jsme dorazili na místo, byli jsme tam první. Pořezali jsme strom, nařezali na metr dlouhá polena, nasbírali chrastí a donesli k ohni. Akce se účastnili tři oddíly: Sedmička, Stopaři a nejpočetnější Třicítka a Dívčí dvojka – celkem bylo 32 lidí. Po nástupu jsme představili soutěže – „ Co do lesa nepatří“ a Šifru, zahráli si a uvařili soutěžní oběd (ovesnou kaši). Po ukončení her jsme organizovali závěrečnou bojovku – Tanky. Všem se líbila a dopadla dobře. Po závěrečném nástupu a vyhodnocení jsme se odebrali zpět do svých domovů. Celkově jsme venku strávili příjemných 7 hodin s prima lidmi.Další fotky najdete zde

Na další výpravě zdar...

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
9.2.2018 Komár

Velký Javorník
V neděli 4.2.2018 jsme se sešli na výpravě na Velký Javorník. Sraz jsme měli v 10:20 na ÚANu v Ostravě. V 10:35 jsme nasedli do busu směr Trojanovice - Pindula. Po 1:30 h jsme dorazili na místo, dooblékali se, vybavili a vyrazili směr modrá vrchol. Cesta byla zmrzlá, ale dala se. Po 2 hodinách cesty jsme se dočkali zaslouženého cíle. Vystoupali na 25m vysokou rozhlednu, pokochali se výhledem, nafotili panoramata a zašli do hospody se občerstvit (polívka atd.) Děti si zajezdili na lopatách a pak jsme vyrazili zpátky. Stihli jsme bus v 17:32, který byl úplně plný, no, hlavně, že si sedli děti. Po příjezdu do Ovy jsme se rozloučili, předali děti rodičům a vyrazili do svých domovů. Zúčastnilo se nás 7. Byla tam Pusa, Komár, Valča, Lucka, Matěj, Lukáš a děda od Valči.


Další fotky najdete zde

Děkujeme všem zúčastněným za parádní neděli

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
6.2.2018 Pusa

Mistrovství ČR v pexesuV sobotu 27.1. 2018 jsme se ve Frýdku- Místu zúčastnili Mistrovství ČR v pexesu. Jelikož jsme nevěděli podrobnosti akce, tak jsme vyrazily s Kiki abych zjistily, jestli příští rok vyrazíme i s dětmi. Turnaj se hrál v SVČ ve třech patrech, účastníci byli rozděleni do tří kategorií, my jsme soutěžily v kategorii 2002 a víc. Hráli jsme celkem na třech stolech po 4 účastnících, počítačový los nám vybíral, s kým budeme hrát. V celkovém hodnocení naší kategorie vyhrála Kiki, takže se dostala do superfinále, kde ji už štěstí už tak nepřálo a skončila na krásném druhém místě. Výsledky všech kategorií jsou ve fotogalerii akce. Byla to super akce, takže příští rok vyrazíme i s dětmi. Změřili jsme svoje síly s ostatními oddíly, zjistily, kde máme rezervy a kde je třeba zatrénovat. Zúčastnily se Pusa a Kiki.

Další fotky najdete zde

Děkujeme vzornou reprezentaci oddílu

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
23.1.2018 Pusa

35. Uzlařská regata
V sobotu 20.1. 2018 jsme se v Ostravě zúčastnili již 35. ročníku Uzlařské regaty. Náš trénink spočíval v naučení se šesti základních uzlů: lodní smyčka, ambulantní uzel, škotový uzel, zkracovací uzel, rybářská spojka a dračí smyčka. Tyto je třeba uvázat na čtyři vázačky, poslední uvázat kolem sebe a být přitom nejrychlejší ve své kategorii, případně nejrychlejší ze všech účastníků. Změřili jsme svoje síly s ostatními oddíly, zjistili, kde máme rezervy a kde je třeba zatrénovat. Zúčastnili se Pusa, Michal, Tom, Francin, Komár, Maruška, Lucka, Andy a Ježura.


Další fotky najdete zde

Děkujeme všem za účast a vzornou reprezentaci oddílu

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
18.1.2018 Vedení

50. Zimní sraz TOM na Ostravici
Vydali jsme se na tradiční zimní výpravu na Ostravici. Vyrazili jsme vlakem na Ostravici a pak už po známé cestě až ke srubu, kde nás už čekaly další oddíly a spousta her. Nebyla zima ani sníh, takže vše šlo jako po drátcích, holky si vybraly hry, kterých se chtěly zúčastnit a vyzkoušely si, jak jsou šikovné ve výstupu na vrchol, nakrmení obra a slalom bez lyží. Hry byly většinou rozdělené na kategorie podle věku, tak soutěžily se stejně starými dětmi. Na výpravě byly Pusa, Míša, Maruška, Valča, Adélka a Ivanka.


Další fotky najdete zde

Děkujeme všem za účast a reprezentaci oddílu

Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu
18.10.2014 Pusa
Tady si můžete přečíst článek o oslavě 35. let oddílu
Tisk Editovat aktualitu Smazat aktualitu